http://www.techland.pl


 

TC234

TC234 to pistolet niezawodny, skuteczny i tani w eksploatacji. Produkowany przez TechCode w kilku wariantach, szybko stał się najpopularniejszą bronią krótką, zarówno wśród agentów SpecForce'u, jak i w jednostkach korporacyjnych. Od 2182 roku wersja cywilna TC234 stanowi standardowe wyposażenie ekspedycji kolonizacyjnych.

 
TC234 SUP

Limitowana wersja pistoletu TC234 ze zintegrowanym tłumikiem. Model przeznaczony wyłącznie dla jednostek SpecForce'u. Posiadanie przez osoby cywilne jest nielegalne i karane we wszystkich układach Federacji.

 
BjornHD

Ciężki rewolwer, strzelający potężnym, 12mm pociskiem MagFor. Pomimo "rewolwerowych" rozmiarów, dzięki dużemu zasięgowi i wysokiej celności znakomicie sprawdza się podczas strzelania do oddalonych celów. Jest on bronią często wybieraną przez federacyjnych Peacemakerów, a dzięki swojej niezwykłej skuteczności i sile pocisków Bjorn HD zyskał przydomek "Cyberkiller".

 
NoN 'Frager'

Produkowany pierwotnie z myślą o oddziałach pacyfikacyjnych, 'Frager' jest bronią nawiązującą swoim działaniem i wyglądem do XX wiecznej broni śrutowej. Dzięki ogromnej skuteczności w walce w ciasnych wnętrzach, szybko stał się popularny wśród HeadHunter'ów. Często wybierany jest także przez oficerów SpecForce'u jako broń "bliskiego kontaktu".

C9/A5

Skonstruowany we wczesnych latach 50 XXII wieku, przez mało znaną firmę Masashita Technologies, C9, dzięki swojej prostocie, niskiej cenie i zadziwiającej skuteczności, w ciągu niespełna 20 lat stał się najpopularniejszą bronią w znanym ludzkości wszechświecie. Obecnie, choć nieco przestarzały, ciągle produkowany jest, w ponad 10 wariantach, przez kilkanaście stacji Masashity. Cały czas znajduje swoich wielbicieli, wśród kolonistów, najemników i członków prywatnych agencji. Niestety równie często stanowi też narzędzie zbrodni w rękach piratów i terrorystów.

C9/S

Wariant pistoletu maszynowego C9, wyposażony w zintegrowany tłumik. Wyciszenie broni zostało wykonane kosztem szybkostrzelności i zasięgu. Pomimo braku licencji Masashity (tłumik jest nielegalny) i wycofaniu wszystkich egzemplarzy przeznaczonych dla SpecForce'u, duże ilości C9/S są ciągle do nabycia na czarnym rynku.

Matson CAFS

CAFS to niezwykle udana odpowiedź Matson Industries na federacyjne zamówienie na uniwersalny karabin szturmowy, przeznaczony dla Korpusu Ekspedycyjnego. Dzięki szeregowi nowoczesnych rozwiązań, zapewniających mu dużą siłę ognia, ergonomiczność i przede wszystkim niezawodność w każdych warunkach, CAFS został, po rozwiązaniu Korpusu, zaadaptowany przez niemal wszystkie federacyjne siły lądowe.

Matson ACC

Doświadczenia zebrane przez Matson Ind. przy konstruowaniu karabinu szturmowego CAFS pozwoliły tej korporacji stworzyć kolejny niezwykle udany projekt - jest nim karabin snajperski Matson ACC.Masowa produkcja tego modelu dzięki wygraniu kolejnego federacyjnego przetargu wraz z niezawodnością broni powoduje, że jest to obecnie najbardziej popularny karabin snajperski na terenie Federacji.

OCI Crom

Cechy tej niezwykłej broni to przede wszystkim bardzo wysoka jakość wykonania (to zresztą cecha wszystkich produktów OCI), duży zasięg i potężny kaliber. Jednak bardzo wysoka cena i limitowana ilość egzemplarzy, czyni Croma elitarnym karabinem snajperskim, praktycznie dostępnym jedynie dla strzelców wyborowych SpecForce'u.

ASR Nitron

Zaprojektowany przez Advanced Security Research Inc. ciężki karabin maszynowy Nitron, jest doskonałym wyposażeniem dla żołnierzy piechoty. Pojemny magazynek na amunicję 14mm wraz z duża szybkostrzelnością sprawia, że jest to idealna broń bezpośredniego wsparcia ogniowego.

LeRogue BM4000

BM4000 to przystosowana do ręcznego używania, odmiana HEX'owego działka B4000, montowanego jako standardowe uzbrojenie pojazdów kroczących GOLEM-IV i GOLEM-V. Pomimo dużej siły pocisku i sporej szybkostrzelności, z uwagi na jego duże rozmiary i wagę, BM4000 jest wycofywany z arsenałów kolejnych jednostek federacyjnych na rzecz cieszącego się większym uznaniem ekspertów, przeciwpancernego miotacza GL Dragoon.

Xatron Mark IV

Seria sztucerów myśliwskich Xatron, jest produkowana od 2190 roku, przez OCI, jako broń myśliwska z przeznaczeniem do polowań na rektańskie drapieżniki. Najnowszy model tej serii, Xatron Mark IV, wykonany w rewolucyjnej technologii CR12, jest bronią o niespotykanej jakości, a wykorzystanie sprawdzonej amunicji 14mm FederalLong powoduje, że jest on w stanie przebić nawet 10 centymetrowy pancerz chitynowy.

GL Dragoon

GL Dragoon to następca powoli wycofywanego z użytku LeRogue'a. Jednak nie można mówić tutaj o kontynuacji - jest to całkowicie odmienna koncepcja broni przeciwpancernej. Wkorzystnie rakiet GL-4 powoduje, że dotychczasowe wady broni rakietowej przeznaczonej do bezpośrednich starć - czyli niska szybkostrzelność i mała pojemność magazynka - stają się teraz niezauważalne. Siła eksplozji pojedynczej rakiety GL-4 niweluje te braki, a znacznie większa prędkość rakiety w porównaniu do pocisku typu HEX sprawia, że mimo swoich rozmiarów jest to obecnie najlepsza broń przeciwpancerna dostępna na rynku.

OCI X-4 Electra

Nietypowa broń strzelająca wiązką elektro-magnetyczną. Z racji specyficznej amunicji - specjalne ładunki energetyczne - nie jest to popularne wyposażenie współczesnych jednostek bojowych. Największym odbiorcą sa jednostki specjalne, które wykorzystują możliwość broni do rażenia celów znajdujących się za zasłoną - strumień energii generowany przy strzale przechodzi przez niektóre obiekty stałe (na przykład ściany, skrzynie).
Take-Two Interactive o CHROME

Gathering.com o CHROME

Techland na targach - galeria

zdjęcia z prapremiery CHROME